Lubaczów
szukaj
Czwartek, 25 lipca 2024r.

Invest in Lubaczow


Wiadomości

Miasto

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

Dostępność

x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Dni Lubaczowa 2018
18-06-2018 14:58

W miniony weekend (15-17.06) przez Rynek przewinęły się tłumy. Mieszkańcy i przyjezdni goście wysłuchali koncertów, kibicowali sportowcom i obejrzeli filmy w kinie pod gwiazdami. Dni Lubaczowa 2018 upłynęły bezpowrotnie.

W pierwszym dniu święta miasta rozegrany został Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”, odbyły się bezpłatne badania słuchu i pomiaru ciśnienia, rozegrane zostały zawody w siatkówce plażowej i tenisie ziemnym.

Radni Miejscy podczas uroczystej sesji dokonali wpisów do Honorowej Księgi Miasta. Wyrażając podziękowanie za szczególne zasługi dla miasta postanowili wyróżnić generała Wiktora Jarosza-Kamionkę, kapitana Karola Sandera, podporucznika Jana Kornagę, podporucznika Romualda Gajewskiego, dra Stanisława Konerę, notariusza Ernesta Ganthera, lekarza medycyny Szczepana Kruczka, sędziego dra Edwarda Sucheckiego i dra medycyny Henryka Frisera.

Dni Lubaczowa nie mogłyby się odbyć bez Żakinady, której tradycja w naszym mieście sięga lat 60. XX w. W barwnym korowodzie przeszli przez miasto uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz podopieczni przedszkoli. Po raz kolejny uczestnicy zaskoczyli mieszkańców swoją pomysłowością.


Na scenie plenerowej wystąpiły grupy taneczne i sekcje wokalne Miejskiego Domu Kultury. Pierwszy dzień świętowania zakończyło kino plenerowe. Pod gwiazdami wyświetlono komediową animację „Dzieciak rządzi” i film science fiction „Transformers: Ostatni Rycerz”.

Sobota przyniosła ze sobą sporo konkurencji sportowych. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Memoriał im. Leszka Gorczycy, a na Orliku rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Z kolei w centrum miasta dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą w XVIII Kryterium ulicznym im. Przemysława Inglota.


Nieco starsi też mogli się wykazać w konkurencjach biegowych. Dla nich przygotowane były wyścigi w III Lubaczowskiej Piątce, II Lubaczowskiej Dziesiątce i II Marszu Nordic Walking. Swoją sportową pasję wykorzystali w szczytnym celu – poprzez udział w zawodach wsparli Kacperka Marciniszyna z Lubaczowa, który cierpi na wrodzoną wadę serca. Sportowcy zachęcali także innych do pomocy. Główni organizatorzy – Biegomania Lubaczów – zaprosili w tym roku grupę biegaczy z partnerskiego miasta Érd na Węgrzech.


Popołudnie upłynęło muzycznie. Na scenie zaprezentowały się zespoły z MDK: MUSIC RAGE, DEFENDERS, REBEL HOUSE, TNT, ON/OFF, SIDUS, a także FUNKY JOBO. Tłumy przyciągnął Michał Szpak z zespołem, którego znamy z programu X-Factor, zasłynął także jako juror w programie The Voice of Poland i reprezentant Polski w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. Z utworem „Color Of Your Life” zajął wówczas wysokie, 8. miejsce.


Następnie na scenę wkroczyła gwiazda zaproszona przez Młodzieżową Radę Miasta – raper Żabson, a właściwie Mateusz Zawistowski. Artysta zadebiutował w 2014 r. minialbumem „NieKumam”. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Borixon, Quebonafide, Białas czy Sitek.


Świąteczna niedziela rozpoczęła się na stadionie Turniejem Piłki Nożnej „Lubaczów CUP”. Po południu na Rynku rywalizowało ze sobą sześć drużyn w II Turnieju sportowo-rekreacyjnym HARLEM WYMIATCZE. O zwycięstwo walczyli: Promilki, Heroes, Sowa Komando, ImPuls, ZS Oleszyce, EloMordo. Grupy zmierzyły się w cyklu nietuzinkowych, atrakcyjnych dla uczestników i widowiskowych dla publiczności, konkurencjach sprawnościowych.


Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na muzyczne akcenty. Z koncertem wystąpił „KRISSY MATTHEWS z Zespołem”. Potem na scenie pojawiła się grupa „WAWELE”, która ze swoim liderem – Janem Wojdakiem, przypomniała starszej publiczności takie hity jak:  „Biały latawiec”, „Zaczarowany fortepian”, „Nie szkoda róż”, „Kacaraba” czy „Miłość jak pochodnia”.


Dni Lubaczowa zakończyły się tanecznie. Dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ UNDER G.


wstecz


Ostatnia modyfikacja: , 2018-06-21
InspireHub - GIAP

NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
+48 16 632 80 19
+48 606 369 234
realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2020 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra