Lubaczów
szukaj
Poniedziałek, 20 maja 2024r.

Invest in Lubaczow


Wiadomości

Miasto

Instytucje

Kultura, Oświata, Sport

Dostępność

x
Widok odrestaurowanej mogiły na Niwkach w Lubaczowie

Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
26 marca 2015 r. odbyła się 8 zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Lubaczowie
27-03-2015 11:53

26 marca 2015 r. odbyła się 8 zwyczajna sesja Rady Miejskiej VII kadencji w Lubaczowie. Głównym punktem obrad były rozmowy w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług zbierania i odbierania odpadów komunalnych, a także w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Lubaczowa dotyczących budżetu Gminy Miejskiej Lubaczów na rok 2016.

Uchwałą NR 53/VIII/2015 Rady Miejskiej w Lubaczowie z dnia 26 marca 2015 r. "w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Lubaczowa dotyczących budżetu Gminy Miejskiej Lubaczów na rok 2016", Rada Miejska w Lubaczowie postanawia przeprowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami Miasta Lubaczowa w sprawie przeznaczenia części wydatków budżetu Gminy Miejskiej Lubaczów na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań w 2016 roku.

Konsultacje społeczne, o których mowa, nazwane są „Budżetem Obywatelskim”.
Kwota Budżetu Obywatelskiego wynosi 250.000,00 zł.
Koszt pojedynczego projektu (zadania) zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego nie może przekroczyć kwoty 50.000,00 zł.

Projekty zgłoszone do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego muszą mieć charakter inwestycji i dotyczyć zadań własnych Gminy Miejskiej Lubaczów. Propozycje projektów inwestycyjnych mogą być zgłaszane przez mieszkańca lub grupę mieszkańców Miasta Lubaczowa, Zarządy Osiedli oraz przez organizacje społeczne mające siedzibę na terenie Miasta Lubaczowa.

Oceny projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego oraz czynności związanych z ustaleniem wyników konsultacji dokonuje Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego, którą powołuje Burmistrz Lubaczowa.
Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego przeprowadza weryfikację projektów pod względem formalnoprawnym i merytorycznym, w tym odnośnie jego zgodności z zasadami i wymogami zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego oraz możliwości realizacji i zabezpieczenia w budżecie na kolejne lata ewentualnych wydatków, które projekt będzie generował w przyszłości.
więcej informacji w załączniku "53_VIII_2015"


Uchwałą NR 54/VIII/2015 Rada Miejska w Lubaczowie "w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie zbierania i odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę", Rada Miejska w Lubaczowie postanawia:

Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców odbierane będą w każdej ilości, następujące frakcje odpadów komunalnych:
  1. zmieszane odpady komunalne (niesegregowane)
  2. odpady zbierane w sposób selektywny:
    - tworzywa sztuczne,
    - szkło,
    - papier, tektura, odzież i tekstylia,
    - metal, odpady wielomateriałowe,
    - odpady ulegające biodegradacji takie jak: odpady kuchenne, odpady ogrodowe,
  3. odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony.
Odpady wymienione w pkt. 1 i 2 będą odbierane z terenów nieruchomości zgodnie z ustalonym harmonogramem odbioru odpadów przez podmiot wyłoniony w drodze przetargu. Minimalną częstotliwość odbioru tych odpadów określa Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lubaczowa. Odpady wymienione w pkt. 3 będą odbierane od właścicieli posesji w systemie akcyjnym, dwukrotnie w ciągu roku, w okresie wiosennym i jesiennym. Odpady wymienione w pkt. 2 i 3 można na bieżąco oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

W PSZOK zbierane będą następujące frakcje odpadów komunalnych:
  • odpady niebezpieczne: przeterminowane leki, baterie i akumulatory, świetlówki, chemikalia,
  • odpady budowlane i rozbiórkowe, takie jak: gruz, szkło okienne, stolarka okienna i drzwiowa, płyty, elementy metalowe i inne.

Odpady niebezpieczne, wymienione w pkt 1, należy we własnym zakresie dostarczyć do PSZOK lub do innych wyznaczonych punktów na terenie miasta wyposażonych w oznakowane pojemniki. Lista wyznaczonych punktów będzie dostępna w budynku i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz na bieżąco będzie aktualizowana.

Odpady budowlane i rozbiórkowe, wymienione w pkt. 2, należy dostarczyć do PSZOK lub zamówić odpłatnie odpowiedni pojemnik u przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne. PSZOK przyjmuje bezpłatnie odpady budowlane i rozbiórkowe z nieruchomości zamieszkałych w ilości do 1 tony rocznie na jedną nieruchomość. Ilości ponad ustalony limit odbierane będą na koszt właściciela nieruchomości.
więcej informacji w załączniku "54_VIII_2015"

Pliki do pobrania
>> 53_viii_2015.pdf
>> 54_viii_2015.pdf
wstecz


Informacje wprowadził: , 2015-03-27
Ostatnia modyfikacja: , 2015-04-02




















InspireHub - GIAP

NUMERY ALARMOWE
Miejski Zakład Gospodarki
Komunalnej i Mieszkaniowej
+48 16 632 90 95

Pogotowie wodociągowe
+48 531 019 500
 
Pogotowie kanalizacyjne
+48 730 269 726
+48 730 285 787

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego
+48 16 632 80 19
+48 606 369 234
realizacja
redakcja
historia
(C) 1998-2020 Urząd Miasta Lubaczów GłównaGłówna PowrótPowrót GóraGóra