Remont muru cmentarza żydowskiego w Lubaczowie
Aktualności drukuj
Lubaczowianie w 36. Maratonie Warszawskim
30-09-2014 13:38

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września ulicami Warszawy pobiegli uczestnicy największego polskiego maratonu. 36. PZU Maraton Warszawski zgromadził ponad 8 tysięcy uczestników, m.in. biegaczy z Lubaczowa i okolic. Powiat lubaczowski reprezentowało trzech zawodników z Lubaczowa oraz dwóch biegaczy z Horyńca Zdroju.

Victor Kipchirchir, Kenijczyk pokonując dystans 42 kilometrów 195 metrów w 02:09:59 został zwycięzcą trzydziestej szóstej edycji Maratonu Warszawskiego. Najszybszą zawodniczką zawodów okazała się Ukrainka Svitlana Stanko, która na metę dotarła w czasie 02:33:04.

Najwyżej wśród reprezentantów powiatu lubaczowskiego uplasował się Rafał Rawski – osiemnastoletni biegacz z Lubaczowa uzyskał czas 03:06:59, który pozwolił zawodnikowi na zajęcie 51. miejsca w kategorii M20 oraz bardzo wysoką 240. pozycję w klasyfikacji generalnej. Młody lubaczowianin pozytywnie ocenia swój pierwszy start w zawodach tak dużej rangi, jednocześnie zaznaczając, że będzie stawiał poprzeczkę coraz wyżej, aby w przyszłym roku uzyskać czas poniżej trzech godzin.

Kolejnym biegaczem na mecie reprezentującym region był Bogdan Klóska. Zawodnik LKS Zdrój uzyskał czas 03:07:19 co pozwoliło zająć 69 miejsce w kat. M40, a zarazem 246. pozycję w generalnej klasyfikacji. Na starcie maratonu stanął także inny reprezentant gminy Horyniec – Janusz Kornaga uzyskując czas 03:36:02 uplasował się na 83. miejscu w kategorii M50.

539. miejsce uzyskał Stanisław Ważny reprezentujący MOS Lubaczów. Jeden z najbardziej doświadczonych maratończyków z naszego regionu uzyskał czas 03:20:47. Wynik Stanisława Ważnego może być dużym zaskoczeniem, ale jak podkreśla sam zawodnik, tym razem nie chodziło o pozycję, gdyż członek klubu MOS Lubaczów wystartował jako pacemarker – zając, który prowadzi grupę biegaczy na czas 3:20 podczas maratonu.

Trzecim reprezentantem Lubaczowa w 36. Maratonie Warszawskim był Amadeusz Kowal. Biegacz z klubu Infovide Matrix PL uzyskał czas: 03:33:29.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom 36. PZU Maratonu Warszawskiego!